Узаконення мансард

Переобладнання і перепланування житлових будинків, що призводять до порушення міцності і руйнування несучих конструкцій будівлі, погіршення цілісності і зовнішнього вигляду фасадів, порушення вимог безпеки, не допускається. Допоможемо узаконити мансарду.

У нормативному документі ДБН В.2.2-15-2005 «Будинки і споруди. Житлові будинки. Основні положення », мансардний поверх (мансарда) розглядається як поверх у горищному просторі, фасад якого повністю або частково утворений поверхнею (поверхнями) похилого або ламаного даху, при цьому лінія перетину площини даху і фасаду повинна бути на висоті не більше 1,5 м від рівня підлоги мансардного поверху.

Для того, щоб отримати дозвіл на переоформлення горища в мансарду, потрібно пройти ті ж процедури, які проходяться для перепланування квартири.

Узаконення мансард регулюється Наказом Державного комітету України з питань житлово-комунального господарства «Про затвердження Правил утримання жилих будинків та прибудинкових територій» від 17.05.2005 року N 76.

Переобладнання і перепланування житлових будинків, що призводять до порушення міцності або руйнування несучих конструкцій будівлі, погіршення цілісності і зовнішнього вигляду фасадів, порушення вимог протипожежної безпеки та засобів протипожежного захисту, не допускається. Так само не допускається перепланування жилих будинків, що погіршує умови експлуатації і проживання в них всіх або окремих громадян.

Насамперед необхідно створити проект мансарди. Після цього з даним проектом необхідно звернутися до адміністрації міста, написати заяву, в якій просите дати вам дозвіл на приватизацію і забудову мансарди. Після цього потрібно зібрати схвалення в епідеміологічній станція, пожежній службі, а також ЖЕК і БТІ.

Крім того, треба узгодити будівництво з власниками сусідніх квартир в житловому будинку. Узгодження є обов'язковим, і без його отримання ніхто не має права нічого надбудовувати. Власники квартир багатоквартирних будинків є одночасно співвласниками допоміжних приміщень цих будівель, технічного обладнання, елементів зовнішнього благоустрою і т.п.

Відповідно до рішення Конституційного Суду України, викладеною у Рішенні від 2 березня 2004 року № 4-рп / 2004, згідно з якою в багатоквартирних будинках, де не всі квартири приватизовані або приватизовані повністю, власник (власники) неприватизованих квартир (їх правонаступники) і власники приватизованих квартир багатоквартирного будинку є рівноправними співвласниками допоміжних приміщень. Вони рівні в праві володіти, користуватися і розпоряджатися допоміжними приміщеннями. Ніхто з власників квартир не має пріоритетного права користуватися і розпоряджатися цими приміщеннями (абзац перший підпункту 4.3 пункту 4 мотивувальної частини).

Коли всі ці документи зібрані, необхідно отримати дозвіл на здійснення будівництва. У місцевих органах виходить остаточне рішення. Коли будівництво закінчено, потрібно подбати про те, щоб зареєструвати дане приміщення в БТІ. Крім цього слід перереєструвати документи на квартиру і отримати новий техпаспорт.